![Regele doinelor” Vasile Conea va fi sărbătorit, într-un spectacol folcloric cu datini și obiceiuri de Crăciun Regele doinelor” Vasile Conea va fi sărbătorit, într-un spectacol folcloric cu datini și obiceiuri de Crăciun](https://cdn.debanat.ro/wp-content/uploads/2019/12/DSC8746.jpg)
Regele doinelor” Vasile Conea va fi sărbătorit, într-un spectacol folcloric cu datini și obiceiuri de Crăciun
![Muzică populară la Muzeul Satului din Timișoara, cu ocazia celor 50 de ani de activitate. Urcă pe scenă astăzi – Vasile Conea, Camelia Miuțescu, Adi Bihoi, Ion Luca Jurjescu sau Daliana Tătar – Muzică populară la Muzeul Satului din Timișoara, cu ocazia celor 50 de ani de activitate. Urcă pe scenă astăzi – Vasile Conea, Camelia Miuțescu, Adi Bihoi, Ion Luca Jurjescu sau Daliana Tătar –](https://buletindetimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/08/muzeul-satului-timisoara.jpg)
Muzică populară la Muzeul Satului din Timișoara, cu ocazia celor 50 de ani de activitate. Urcă pe scenă astăzi – Vasile Conea, Camelia Miuțescu, Adi Bihoi, Ion Luca Jurjescu sau Daliana Tătar –
La multi ani Vasile Conea! | 𝑈𝑛 𝑝𝑟𝑖𝑒𝑡𝑒𝑛 𝑑𝑒 𝑠𝑢𝑓𝑙𝑒𝑡 𝑎𝑙 𝐴𝑛𝑠𝑎𝑚𝑏𝑙𝑢𝑙𝑢𝑖 𝑃𝑟𝑜𝑓𝑒𝑠𝑖𝑜𝑛𝑖𝑠𝑡 𝐵𝑎𝑛𝑎𝑡𝑢𝑙, 𝑐𝑒 𝑎 𝑎𝑑𝑢𝑠 𝑚𝑒𝑟𝑒𝑢 𝑐𝑎̂𝑛𝑡𝑒𝑐𝑒 𝑓𝑟𝑢𝑚𝑜𝑎𝑠𝑒 𝑑𝑒-𝑎 𝑙𝑢𝑛𝑔𝑢𝑙 𝑐𝑎𝑟𝑖𝑒𝑟𝑒𝑖 𝑑𝑜𝑚𝑛𝑖𝑒𝑖 ...
Vasile Conea | Sunt prea sărace cuvintele, ca să exprime dragul si respectul ce le purtăm interpretului și omului Vasile Conea! La Mulți Ani!!! Ansamblul "Timisul" | By Cântec şi poveste TVR
![Vasile Conea, Otilia Duma și Formația Doru Țăranu la Festivalul Etniilor de la Muzeul Satului Bănățean din Timișoara - Centrul de Cultură și Artă al județului Timiș Vasile Conea, Otilia Duma și Formația Doru Țăranu la Festivalul Etniilor de la Muzeul Satului Bănățean din Timișoara - Centrul de Cultură și Artă al județului Timiș](https://cecart.ro/wp-content/uploads/2022/05/Festivalul-Etniilor-2022-768x1075.jpg)